Zen Coaching

Bo powrót do stanu Bycia otwiera nową perspektywę Życia

UŚPIONA PASJA ŻYCIA

W dzisiejszych czasach szybkiego życia i pogoni za szczęściem coraz częściej żyjemy na autopilocie nie wiedząc nawet do końca, w jakim kierunku podążamy. Gdy chcemy podjąć jakieś ważne decyzje trudno nam połączyć się z naszymi prawdziwymi potrzebami i tęsknotami. Coraz dalej jesteśmy od własnego serca, stąd usilnie szukamy odpowiedzi w naszych głowach. A tam znajdujemy głównie wiele nie swoich, sztywnych koncepcji i idei na życie. I na to, jacy powinniśmy być. Koncepcje te przyswoiliśmy sobie jeszcze jako dzieci, nie mając wtedy zbyt wielkiego wpływu na to. W efekcie często czujemy to palące nasze wnętrze poczucie niespełnienia w życiu, pomimo, iż wydawało nam się, że realizujemy w nim to, co chcemy. Do tego dochodzi chroniczne zmęczenie i przygaszenie. Na szczęście w tym wszystkim wciąż wiele z nas czuje drzemiącą w sobie ogromną pasję życia. Tę, która wciąż daje nadzieje i rozpala w nas moc do podejmowania wyzwań w drodze do odkrywania siebie.

NASZE ESENCJONALNE JA

Zamiast więc podążać za tym, co na zewnątrz, czas, by na nowo skierować się do siebie. Rozpalić ten płomień życia i wyruszyć odważnie w drogę do ponownego połączenia się z prawdą mieszkającą w naszych sercach, z naszym esencjonalnym Ja. Z tym, z którym każdy z nas przyszedł na świat, a który wciąż czeka na ponowne jego odkrycie. I życia właśnie z tego miejsca. W miłości, zaufaniu, radości i spełnieniu. Będąc na nowo spontaniczną, kreatywną, spokojną i stabilną Istotą. Doświadczając energii, namiętności i soczystości życia. W bliskości, niewinności i akceptacji.

ZEN COACHING

To jedna z łagodniejszych dla mnie form powrotu do siebie, do przywrócenia swojej prawdziwej natury, tego, kim od zawsze jesteśmy. Odbywająca się w przestrzeni medytacyjnej z empatycznym podejściem do siebie i innych. Nie jest to coaching nastawiony na osiąganie konkretnych celów i sukcesu, ma jednak niesamowitą moc transformującą całe życie. Wynika z tego, że kiedy na nowo masz kontakt z tym, co prawdziwe w Tobie, potrafisz odpowiedzieć sobie na nurtujące Ciebie od lat pytania, podejmować wiele ważnych decyzji w zgodzie ze sobą, odpuszczać sobie sporo narzuconych powinności i odważnie podążać ścieżką swojego serca. Często wtedy zmienia się perspektywa życiowych wyzwań, która potrafi wyłonić nowe rozwiązania i pomysły niedostępne z poziomu racjonalnego myślenia. To ścieżka powrotu do siebie, do własnego domu, w którym od zawsze mieszka radość, spokój i spełnienie. A także inne jakości esencji, które jak skarby ukryte są głęboko w nas samych. Na drodze Zen Coachingu ich odkrywanie jest nieuchronnym efektem pracy, nad każdym życiowym tematem. Twórcą Zen Coachingu jest Kåre Landfald z Norwegii.

DLA KOGO

Dla każdego i na każdym etapie życia. Jeśli chcesz żyć pełnią życia, mieć więcej jasności i spokoju, chcesz lepiej poznać siebie i swoje marzenia albo jeśli chcesz więcej delikatności i czułości dla siebie. Zen Coaching jest metodą, która wspierać może doświadczanie każdego życiowego wyzwania, osobistego i zawodowego. Możesz nią pracować m.in. z tematami:

 • Relacji partnerskich;
 • Wyzwań wychowawczych;
 • Rozwiązywania sytuacji konfliktowych w różnych relacjach;
 • Poszukiwania nowej drogi zawodowej;
 • Chęci odzyskania energii życiowej i pasji życia;
 • Chęci pokochania i polubienia siebie na nowo;
 • Powrotu do spokoju wewnętrznego;
 • Odzyskiwania swojej subtelnej wrażliwości i kobiecości;
 • Niepewności siebie w świecie;
 • Nieumiejętności podążania za tym, co naprawdę ważne;
 • Konieczności podjęcia ważnych życiowych decyzji;
 • Dręczącego natłoku myśli i chronicznego zmęczenia;
 • Depresji i niechęci do życia;
 • Oraz z wieloma innymi;

OFERTA

 • UCIELEŚNIENIE KOBIECOŚCI – program wspierania rozwoju Kobiet poprzez indywidualny coaching i mentoring; Więcej informacji  TUTAJ;
 • INDYWIDUALNE SESJE Zen Coachingu dla każdego;

Na sesje indywidualne możemy spotykać się osobiście w Poznaniu (dokładnie Suchy Las, ul. Akacjowa 1), ale też mogą się one odbywać drogą telefoniczną lub przez skype z każdego miejsca na świecie;

Terminy sesji ustalamy indywidualnie w zależności od naszych możliwości czasowych. Czas trwania pojedynczej sesji to 60 minut (± 10 minut).

Pojedyncze spotkanie może Cię zainspirować, jednak wprowadzanie zmian często jest procesem, który wymaga czasu. Dlatego przygotowałam dla Ciebie dwa rodzaje pakietów sesji.

Cena pojedynczej sesji poza pakietami wynosi 300 zł;
I PAKIET – zawiera 5 spotkań – jego cena wynosi 1350 zł;
II PAKIET – zawiera 10 sesji – jego cena wynosi 2500 zł;

Płatności dokonujecie jednorazowo. Jeśli to stanowi dla Ciebie „wyzwanie” skontaktuj się w tej sprawie ze mną, na pewno znajdziemy jakieś satysfakcjonujące nas rozwiązanie.

Jeśli nie wiesz czy jest to sposób pracy dla Ciebie albo czy ja jestem właściwą osobą na wspieranie Ciebie umów się ze mną tylko na jedno spotkanie, na którym będziemy mogli się poznać i rozwiać Twoje wątpliwości.

„Doskonałość? Jak w życiu tak i w Tangu nie ona celem jest. To doskonalenie się jest motywem przewodnim obu podróży.”

Czułam, że ... poszerza się perspektywa postrzegania siebie jako atrakcyjnej kobiety, zarówno pod względem duchowym, jak i wizualnym.

Miałam szczęście być na tygodniowych warsztatach w Gąskach prowadzonych przez Magdalenę Samolik-Siennicką, cudowną kobietę, która w nienachalny, a zarazem konsekwentny sposób wprowadzała nas w świat kobiecości. Będąc tam czułam, że poprzez udział w przemyślanych i niebanalnych zajęciach poszerza się perspektywa postrzegania siebie jako atrakcyjnej kobiety, zarówno pod względem duchowym, jak i wizualnym oraz świadomość potrzebna do zrozumienia innych kobiet. Oprócz wielu anty-strsesowych sztuczek przekazanych mi w postaci podręcznych krótkich ćwiczeń z własnym ciałem, zostałam wyposażona w ogrom tzw. wiedzy coachingowej , którą z widocznymi efektami wykorzystuję od pierwszego dnia powrotu z warsztatów. Dopełnieniem ciekawego programu były oczywiście zajęcia tanga argentyńskiego, po których znacznie swobodniej i seksowniej zaczęłam czuć się na parkiecie. Nie mogę doczekać się następnego wyjazdu z Magdą!

Renata Łukaszewska

Byle dalej i dalej i dalej i dalej... Chcę inaczej żyć, inaczej.

Słowa pewnej szanty zawładnęły mym sercem. Stworzyły w nim malutkie miejsce na coś nowego, czego byłam zupełnie nieświadoma. I przyszedł czas na podróż, a może rejs mojego życia. Wędrówka była długa, droga kręta niczym szlak węża zostawiany na piasku, czasem smagana ostrym wiatrem, czasem ciszą. I trudno mi powiedzieć, czy rozpoczęłam tę podróż od wrót piekieł do bram niebiosa, czy też kierunek był przeciwny. Każdy wybór jest właściwy i odpowiedni, gdyż zaczynając od piekła, gdzie bałam się Ciebie jak ten diabeł święconej wody :-), powoli, oddech za oddechem, krok za krokiem nauczyłaś mnie twardo stąpać po jego czeluściach, zapuszczać korzenie, czerpać energię z Matki Ziemi.A gdyby podróż rozpocząć od nieba, to zachłyśnięta blaskiem niebios, świeżością chmur, niebiańską pięknością,  nauczyłaś mnie wracać do korzeni, do pierwszych oddechów i pierwszych emocji.Zatem nieważne gdzie podróż się rozpoczyna, ważna jak się rozwija, bo końca tej historii nie będzie.Podążałam za Tobą jak dziecko za swoją mamą. Wiedziałam, że wszystko co się stanie, co się wydarzy, będzie dobre. Czułam bezpieczeństwo, a zaufanie jakim Cię obdarzyłam, przyszło bardzo naturalnie. I tak, puste kartki mojego pamiętnika zapisane zostały przez Nasze wspólne żeglowanie.Dziękuję Ci bardzo, za klucze do dawno zamkniętych drzwi, za wskazówki, kiedy stałam na zakręcie, za drogowskazy do dalszych miejsc, gdzie czekają na mnie cudowne emocje.Dziękuję za połączenie tego co było, z tym jest tu i tera, jak również tym co jeszcze będzie. Pomogłaś mi stworzyć mój własny, osobisty most na rzecze  życia. Bez niego, nigdy bym nie zrozumiała jak ważna jest dla mnie przeszłość.Dziękuję za kobiecość, która dawno temu zasnęła we mnie, a którą pomogłaś mi obudzić. Dziś już nie szukam jej w tangu. Dziś tango szuka mojej kobiecości. Każda nuta wyzwala pierwiastek kobiecy, a każda pauza to męskość ją otaczająca. Nuty tworzące dźwięki i chwile pauzy, to duet idealny, dla którego warto spędzić z Tobą godziny poszukiwań, zagłębić się w sobie, posłuchać swego ciała, zatrzymać się teraz ... i pójść w to tango.Zatem...Móc nie słuchać cudzych rad...Byle w uszach szeptał wiatr...Z wędrującą fala gnać...Byle dalej...Nie żegnając starych dróg ...

Agata Wawryszewicz

Uczestnictwo w tym warsztacie pozwoliło odkryć mi tkwiące we mnie nowe możliwości, które teraz rozwijam.

Aby wyrazić moją opinię posłużę się zdaniem francuskiego pisarza Antoine de Saint-Exupery, który w swojej książce „Citadelle” napisał : „Wystarczy, abym cię nauczył języka, który pozwoli ci czytać wokół siebie i w sobie”. To zdanie oddaje w pełni to, czego doświadczyłam uczestnicząc w warsztacie Tanga zorganizowanego w Gąskach k. Koszalina w dniach od 17 do 24 sierpnia 2019 roku przez panią Magdalenę Smolik -Siennicką. Jest to osoba, która czuje swój rozwój wewnętrzny, wykorzystuje swoją empatie, szczególnie ważną i pomocną w kontaktach z innymi, wiedzę o Tangu, zrodzonym z potrzeby wyrażania siebie, która umiejętnie i cierpliwie pozwala czytać wiele wokół siebie i w sobie, pomaga innym wzmacniać potencjał ich życia poprzez takie zajęcia jak joga, zen-coaching, aby było ono prawdziwie wolne i szczęśliwe. O życiu można napisać, że jest nieprzerwanym procesem przechodzenia od statycznego „być” do dynamicznego „stawać się”. To uczestnictwo w tym warsztacie pozwoliło odkryć mi tkwiące we mnie nowe możliwości, które teraz rozwijam, wiedząc, jak wiele zależy od ode mnie, ale także od takich osób, jak pani Magda. Bardzo dziękuję za czas, niezapomniany czar tanga, zastosowane auto masaże i cwiczenia powiezi,które przyczyniły sie do wyeliminowania bóli w tej czesc mojego ciała ,świetne makrobiotyczne jedzenie przygotowywane przez samego Stefana Poprawe, wspaniałych gospodarzy Pensjonatu Makarena, oraz inne atrakcje w trakcie mojego pobytu. Już dziś planuję przyszłoroczny mój udział w warsztatach w Gąskach. Z pozdrowieniami!

Małgorzata Stoll

„Podążanie za pragnieniami”. Dzięki temu warsztatowi „wróciłam do siebie”.

Od wiosny tego roku pojawiło się we mnie pragnienie zrobienia czegoś tylko dla siebie. Podążyłam za tym pragnieniem, gdy moja kuzynka zaproponowała mi wyjazd w sierpniu do Gąsek na autorskie warsztaty Magdy Samolik-Siennickiej Kobieta Emocje i Tango. To był strzał w dziesiątkę. Moja podświadomość dobrze mnie wspierała podczas podejmowania decyzji o wzięciu udziału w tym warsztacie. Zajęcia Magdy to ekspresja dla ciała, którą uwielbiam i wzmocnienie dla duszy. Dzięki temu warsztatowi „wróciłam do siebie”.  Autorska metoda Magdy połączenia Coachingu z Tangiem w gronie przyjaznych, czułych, dowcipnych, wrażliwych i uważnych kobiet dała mi możliwość przebycia drogi, której się nie spodziewałam. Bo to była droga taneczna i w głąb własnej duszy. Magda inspiruje, prowokuje, wspiera, towarzyszy ale nie wyręcza, nie narzuca i przy tym cudownie, lekko, z gracją i pasją tańczy. Zaraża. Ja po raz pierwszy w życiu miałam możliwość uczenia się tanga. Po tygodniowych zajęciach poznałam ducha tanga i nawet klika ozdobników, które mnie bardzo cieszą. Muzyka mnie zawsze chwytała za serce, szczególnie tanga Astora Piazzolli lecz wybór Magdy jest również super – emocje poza wszystkim i to takie z trzewi. U Magdy na warsztatach dzieje się magia – obce sobie kobiety po dwóch, trzech dniach stają się wspólnotą. I wiecie co, tam można się stroić, ale też być sauté. Każdej z kobiet życzę z całego serca takiego przeżycia.

Hania Dolna, 61 lat
Trener warsztatów psychoedukacyjnych z zakresu kompetencji społecznych, nauczyciel akademicki

Już nie "spróbuję" tylko "chcę"!

Nigdy nie przemawiało do mnie słowo coach. Kojarzyło mi się z dobrze przygotowanymi do wszechstronnej psychologicznej pracy z ludźmi, towarzyszącymi w rozwoju, pomocnymi - a jakże! - ale dla mnie nieosiągalnymi, ze względu na bardzo wysokie stawki godzinowe. Życie przez ostatnie kilka lat było dla mnie istną parabolą. Poszukiwałam intensywnie rozwiązań, zwłaszcza, kiedy ?krzywa? pikowała ostro w dół. Najczęściej spędzałam wtedy czas w księgarni, wertując książki psychologiczne, godzinami przeglądałam strony internetowe i brałam udział w warsztatach, dotyczących samorozwoju, radzenia sobie z uzależniającym związkiem i stresem, poczuciem własnej wartości, bycia szczęśliwym. Na jednym z nich poznałam Magdę. Umówiłam się z nią na spotkanie indywidualne, wijąc się jak stary weteran, z ciągle sączącymi się ranami, trochę na zasadzie?zaszkodzić, nie zaszkodzi a może pomoże...Spróbuję...Po szeregu odbytych z Magdą szkoleń i spotkań z pokorą chylę głowę ku swojemu coachowi z ogromnym "Dziękuję". Już nie "spróbuję" tylko "chcę"! Dziękuję za otwarcie drzwi z ciasnego korytarza własnych ograniczeń na zalany słońcem taras z niesamowitym widokiem na radosne życie. Wreszcie przestałam szukać...bo mam już swojego ciepłego i przyjacielskiego coacha a jednocześnie niesamowitego fachowca o imponującym wyczuciu i delikatności z ogromną wiedzą o zawiłościach ludzkiego, jakże czasem pokręconego i upartego mózgu, szalonych myśli?. Nie zamierzam przestawać, choć czasem nie jest łatwo wyrwać się z wiru pracy i codziennych obowiązków...ale już się nie boję, jak kiedyś, że sobie nie poradzę. Magda ? towarzysz, przewodnik, trener, coach. Gorąco zachęcam.

Ewa Boniecka

Gorąco mogę polecić Magdalenę Samolik i prowadzone przez nią sesje/coaching

Gorąco mogę polecić Magdalenę Samolik i prowadzone przez nią sesje/coaching. Przede wszystkim jest to osoba, która potrafi słuchać i dostosować sesje do indywidualnych potrzeb. Jest uczciwa w tym co potrafi zrobić i nie ukrywa, że największa pracę, a przez to rezultaty będą osiągnięte właśnie przez nas samych i naszą pracę. Jest zawsze przygotowana do spotkania i zaskakuje nieszablonowym podejściem do sesji, bez rutyny. Jeżeli ktoś czuje potrzebę właśnie coachingu, czy indywidualnych sesji - tak jak ja - warto spróbować.

Joanna G.

Dzięki Magdzie otworzyłam się na nowy sposób myślenia o samej sobie

Magda pracowała ze mną i nade mną w przełomowym momencie w moim życiu zawodowym, w którym bardzo trudno było mi podjąć decyzję o właściwym dalszym kierunku działania. Dzięki Magdzie otworzyłam się na nowy sposób myślenia o samej sobie, zaufałam własnym wyborom oraz zmieniłam podejście do pracy. Co więcej, nasze spotkania nie skupiały się wyłącznie na aspekcie zawodowym, ale pomogły też wpłynąć na inne sfery mojej codzienności. Magda słucha, czuje i działa, dzięki czemu potrafi pomóc w momentach zagubienia, przestoju. Zaradzi nie tyle Twojemu problemowi, a raczej Tobie. Sama jest bardzo interesującą osobą, którą cechują pasja, ciekawość, konsekwencja i zdrowy dystans. Wspaniała atmosfera spotkań, uczciwość i otwartość - doskonałe warunki do zmiany i pracy nad sobą.

Marta Maciąg

...do wspólnego zatańczenia:)