TangoCoaching®

Bo rozwój to podróż,
jak Tango.

TANGO

Połączenie na poziomie serc. Muzyka budząca głębokie pokłady naszych emocji, tęsknot i marzeń. Silnie spolaryzowany aspekt męskości i kobiecości w jednym. Harmonijna postawa taneczna łącząca nas ponowne z mocą natury, z własną siłą i delikatnością zarazem. Prowadzenie i podążanie w bliskości i zaufaniu.

„Cisza w Tangu.
Moment, kiedy najgłośniej rozbrzmiewa muzyka naszych serc.”


COACHING

To niesamowity proces wspierania rozwoju osobistego i rozkwitania w pełni swojego potencjału. To eksplorowanie rzeczywistości takiej, jaka ona jest i bazowanie na indywidualnym doświadczeniu. To koncentrowanie się na unikalnych zasobach, umiejętnościach i wiedzy. Ukierunkowanie na docieranie do miejsca własnego życiowego spełnienia. W relacji ze sobą jak i z innymi. W jedności z Matką Naturą oraz całym Wszechświatem.

Moje dziesięcioletnie doświadczenie w pracy Life Coacha, fascynacja i inspiracja Zen Coachingiem, różnorodne doświadczenie w pracy z ciałem oraz przede wszystkim ogromne doświadczenie własnego rozwoju zaowocowały stworzeniem przeze mnie autorskiej metody TangoCoaching®.

W metodzie tej oczywiście uczę Tanga lub jego elementów:-) Jednak wykorzystuję je także jako doskonały pretekst do samopoznania i wzrastania. Tango bowiem, jak mało który taniec, potrafi ukazać Twoją prawdziwą naturę, Twoje zasoby ale i Twoje słabe punkty. I robi to niepostrzeżenie w każdym postawionym kroku, w każdej wytańczonej chwili. Lecz Ty masz wybór. Możesz dalej nie widzieć i być może zmagać się ze sobą, ze swoją równowagą, ze swoim krytycznym i oceniającym głosem, ze swoim wyuczonym brakiem pewności siebie, z partnerem albo…możesz otworzyć się na prawdę pojawiającą się w danej chwili i zacząć uzdrawiać własne życie. Relację z samym sobą, ze swoim ciałem i sercem. Jakość bycia z innymi Kobietami. Możesz ponownie spojrzeć na swojego partnera ze świeżością budzącego się dnia i zakochiwać się w nim w każdej sekundzie wspólnego przytulenia. W każdej chwili, w każdym momencie, zawsze masz wybór. Możesz patrzeć na zewnątrz i spać dalej albo  w przyjaznej i zaufanej przestrzeni możesz zajrzeć do wnętrza i przebudzić swój aspekt Kobiecości i Męskości. Możesz odnaleźć siebie, swoją prawdę a następnie uczyć się miłości i akceptacji siebie, by w miłosnej przestrzeni własnego serca Wytańczyć Swoje Życie.


KORZYŚCI

To metoda, która potrafi w radosny i przyjemny sposób kształtować nową postawę życiową i wspierać wprowadzanie jej w życie. Budować nową świadomość ciała i umysłu, a przez to wpływać na pełniejsze przeżywanie życia z poziomu zmysłów i prawdy chwili obecnej bez iluzji ego. Pozwala dotrzeć do ponownego odczuwania rozkoszy z samego faktu wprowadzania ciała i duszy w wibrujący rytm la cumparsity. W rytm wibracji życia samego w sobie.

Metodę TangoCoaching® używam w różny sposób na moich warsztatach, zajęciach regularnych jak i sesjach indywidualnych. Czasem jest więcej Tanga, a czasami więcej coachingu. Czasami jest to tylko szczypta, jak przyprawa subtelnie acz niezbędnie „przyprawiająca” nasze Tango, a czasami całe spotkanie opiera się właśnie na doświadczaniu Tanga jako wyzwania, które otworzyć może drogę do odkrycia skarbów znajdujących się w nas samych. Dla Kobiet to metoda, w której ciało jest naszym sprzymierzeńcem i przewodnikiem w docieraniu do siebie prawdziwej, do swojej Kobiecości, a co za tym idzie do wydobywania swojego Piękna i Mocy. Dla Par natomiast to metoda, w której na nowo możecie odnaleźć siebie, w prawdzie i miłości. Ucząc się zasad zdrowej komunikacji, szacunku do swojej odmienności możecie na nowo rozpalić iskrę pasji i namiętności. Bliskość, zaufanie, pragnienia i tęsknoty Tanga, to one prowadzą do wspólnego budowania nowej jakości w związku. A nade wszystko doświadczanie Tanga pozwala powrócić każdemu z Was do istoty własnej energii, świadomego Mężczyzny i zmysłowej Kobiety.

OFERTA

  • „Kobieta Emocje i Tango” warsztaty i zajęcia taneczne wyłącznie dla Kobiet ze szczyptą TangoCoaching® – więcej informacji w zakładce TANGO SOLO DLA KOBIET;
  • „Świadoma Kobiecość” warsztat coachingowy wyłącznie dla Kobiet prowadzony metodą TangoCoaching® – więcej informacji w zakładce ŚWIADOMA KOBIECOŚĆ;
  • „TangoLove” sesje indywidualnej TangoCoaching® dla par wyłącznie będących w relacji – więcej informacji w zakładce TANGO DLA PAR;

„Doskonałość? Jak w życiu tak i w Tangu nie ona celem jest. To doskonalenie się jest motywem przewodnim obu podróży.”

Byle dalej i dalej i dalej i dalej... Chcę inaczej żyć, inaczej..

Słowa pewnej szanty zawładnęły mym sercem. Stworzyły w nim malutkie miejsce na coś nowego, czego byłam zupełnie nieświadoma. I przyszedł czas na podróż, a może rejs mojego życia. Wędrówka była długa, droga kręta niczym szlak węża zostawiany na piasku, czasem smagana ostrym wiatrem, czasem ciszą. I trudno mi powiedzieć, czy rozpoczęłam tę podróż od wrót piekieł do bram niebiosa, czy też kierunek był przeciwny. Każdy wybór jest właściwy i odpowiedni, gdyż zaczynając od piekła, gdzie bałam się Ciebie jak ten diabeł święconej wody :-), powoli, oddech za oddechem, krok za krokiem nauczyłaś mnie twardo stąpać po jego czeluściach, zapuszczać korzenie, czerpać energię z Matki Ziemi. A gdyby podróż rozpocząć od nieba, to zachłyśnięta blaskiem niebios, świeżością chmur, niebiańską pięknością,  nauczyłaś mnie wracać do korzeni, do pierwszych oddechów i pierwszych emocji. Zatem nieważne gdzie podróż się rozpoczyna, ważna jak się rozwija, bo końca tej historii nie będzie.

Podążałam za Tobą jak dziecko za swoją mamą. Wiedziałam, że wszystko co się stanie, co się wydarzy, będzie dobre. Czułam bezpieczeństwo, a zaufanie jakim Cię obdarzyłam, przyszło bardzo naturalnie. I tak, puste kartki mojego pamiętnika zapisane zostały przez Nasze wspólne żeglowanie. Dziękuję Ci bardzo, za klucze do dawno zamkniętych drzwi, za wskazówki, kiedy stałam na zakręcie, za drogowskazy do dalszych miejsc, gdzie czekają na mnie cudowne emocje. Dziękuję za połączenie tego co było, z tym jest tu i tera, jak również tym co jeszcze będzie. Pomogłaś mi stworzyć mój własny, osobisty most na rzecze  życia. Bez niego, nigdy bym nie zrozumiała jak ważna jest dla mnie przeszłość.

Dziękuję za kobiecość, która dawno temu zasnęła we mnie, a którą pomogłaś mi obudzić. Dziś już nie szukam jej w tangu. Dziś tango szuka mojej kobiecości. Każda nuta wyzwala pierwiastek kobiecy, a każda pauza to męskość ją otaczająca. Nuty tworzące dźwięki i chwile pauzy, to duet idealny, dla którego warto spędzić z Tobą godziny poszukiwań, zagłębić się w sobie, posłuchać swego ciała, zatrzymać się teraz ... i pójść w to tango. Zatem... Móc nie słuchać cudzych rad... Byle w uszach szeptał wiatr... Z wędrującą fala gnać... Byle dalej... Nie żegnając starych dróg ...

Agata Wawryszewicz

Już nie "spróbuję" tylko "chcę"!

Nigdy nie przemawiało do mnie słowo coach. Kojarzyło mi się z dobrze przygotowanymi do wszechstronnej psychologicznej pracy z ludźmi, towarzyszącymi w rozwoju, pomocnymi - a jakże! - ale dla mnie nieosiągalnymi, ze względu na bardzo wysokie stawki godzinowe. Życie przez ostatnie kilka lat było dla mnie istną parabolą. Poszukiwałam intensywnie rozwiązań, zwłaszcza, kiedy ?krzywa? pikowała ostro w dół. Najczęściej spędzałam wtedy czas w księgarni, wertując książki psychologiczne, godzinami przeglądałam strony internetowe i brałam udział w warsztatach, dotyczących samorozwoju, radzenia sobie z uzależniającym związkiem i stresem, poczuciem własnej wartości, bycia szczęśliwym. Na jednym z nich poznałam Magdę. Umówiłam się z nią na spotkanie indywidualne, wijąc się jak stary weteran, z ciągle sączącymi się ranami, trochę na zasadzie?zaszkodzić, nie zaszkodzi a może pomoże...Spróbuję...Po szeregu odbytych z Magdą szkoleń i spotkań z pokorą chylę głowę ku swojemu coachowi z ogromnym "Dziękuję". Już nie "spróbuję" tylko "chcę"! Dziękuję za otwarcie drzwi z ciasnego korytarza własnych ograniczeń na zalany słońcem taras z niesamowitym widokiem na radosne życie. Wreszcie przestałam szukać...bo mam już swojego ciepłego i przyjacielskiego coacha a jednocześnie niesamowitego fachowca o imponującym wyczuciu i delikatności z ogromną wiedzą o zawiłościach ludzkiego, jakże czasem pokręconego i upartego mózgu, szalonych myśli?. Nie zamierzam przestawać, choć czasem nie jest łatwo wyrwać się z wiru pracy i codziennych obowiązków...ale już się nie boję, jak kiedyś, że sobie nie poradzę. Magda ? towarzysz, przewodnik, trener, coach. Gorąco zachęcam.

Ewa Boniecka

Gorąco mogę polecić Magdalenę Samolik i prowadzone przez nią sesje/coaching

Gorąco mogę polecić Magdalenę Samolik i prowadzone przez nią sesje/coaching. Przede wszystkim jest to osoba, która potrafi słuchać i dostosować sesje do indywidualnych potrzeb. Jest uczciwa w tym co potrafi zrobić i nie ukrywa, że największa pracę, a przez to rezultaty będą osiągnięte właśnie przez nas samych i naszą pracę. Jest zawsze przygotowana do spotkania i zaskakuje nieszablonowym podejściem do sesji, bez rutyny. Jeżeli ktoś czuje potrzebę właśnie coachingu, czy indywidualnych sesji - tak jak ja - warto spróbować.

Joanna G.

Dzięki Magdzie otworzyłam się na nowy sposób myślenia o samej sobie

Magda pracowała ze mną i nade mną w przełomowym momencie w moim życiu zawodowym, w którym bardzo trudno było mi podjąć decyzję o właściwym dalszym kierunku działania. Dzięki Magdzie otworzyłam się na nowy sposób myślenia o samej sobie, zaufałam własnym wyborom oraz zmieniłam podejście do pracy. Co więcej, nasze spotkania nie skupiały się wyłącznie na aspekcie zawodowym, ale pomogły też wpłynąć na inne sfery mojej codzienności. Magda słucha, czuje i działa, dzięki czemu potrafi pomóc w momentach zagubienia, przestoju. Zaradzi nie tyle Twojemu problemowi, a raczej Tobie. Sama jest bardzo interesującą osobą, którą cechują pasja, ciekawość, konsekwencja i zdrowy dystans. Wspaniała atmosfera spotkań, uczciwość i otwartość - doskonałe warunki do zmiany i pracy nad sobą.

Marta Maciąg

...do wspólnego zatańczenia:)