TangoCoaching®

Bo rozwój to podróż, jak Tango.

TANGO

Połączenie na poziomie dwóch serc. Muzyka budząca głębsze pokłady naszych potrzeb, emocji, tęsknot i marzeń. Silnie spolaryzowany aspekt męskości i kobiecości w jednym. Harmonijna postawa taneczna łącząca nas ponowne z mocą natury, z własną siłą i delikatnością zarazem. Prowadzenie i podążanie w bliskości i zaufaniu.

COACHING

To specyficzny procesem wspierania rozwoju osobistego. To eksplorowanie rzeczywistości i bazowanie na indywidualnym  doświadczeniu. To koncentrowanie się na unikalnych zasobach, umiejętnościach i wiedzy. Ukierunkowanie na przekształcenie niewykorzystanego potencjału w moc docierającą do miejsca własnego życiowego spełnienia.

"Cisza w Tangu. Moment, kiedy najgłośniej rozbrzmiewa muzyka naszych serc."

Doświadczenie w pracy Life Coacha, fascynacja i inspiracja ZenCoachingiem, doświadczenie w pracy z ciałem oraz przede wszystkim ogromne doświadczenie własnego rozwoju zaowocowały stworzeniem przeze mnie autorskiej metody TangoCoaching®.

Metoda TangoCoaching® to czerpanie z doświadczania Tanga do poznawanie siebie i swoich relacji, do zmian w postawie życiowej i efektywnego wprowadzania ich w życie. Budowanie świadomości z poziomu umysłu i ciała, daje dostęp zarówno do tego co racjonalne, jak i do tego co od zawsze mieszka w naszym sercu.

Dzięki temu w przyjaznej i zaufanej przestrzeni możesz odnajdywać siebie, uczyć się miłości i akceptacji do siebie. Następnie  możesz eksplorować swoje wartości, odkrywać marzenia i tęsknoty, i przekuwać je w cele i działanie. Wszystko to może owocować dokonywaniem istotnych zmian w życiu.

Metoda TangoCoching® to proces coachingowej zmiany, w czasie której wykorzystujemy Tango i doświadczamy go na różnych poziomach, zwłaszcza poprzez świadomość swojego ciała, a następnie przechodzenie do meta-poziomu i przyglądamy się rzeczywistości i doświadczeniom przy użyciu różnych, sprawdzonych metod coachingowych.

Dla Kobiet TangoCoching® to metoda, w której ciało jest naszym sprzymierzeńcem i przewodnikiem w docieraniu do siebie prawdziwej, do swojej Kobiecości, a co za tym idzie do wydobywania swojego Piękna i potencjału. To metoda dzięki której zwiększając poziom pewności siebie i samouznania zaczniesz żyć swoje prawdziwe życie. Taka jaka jesteś. W pełni wartościowa i wyjątkowa.

Dla Par TangoCoaching® to metoda, w której na nowo możecie odnaleźć siebie, w prawdzie i miłości. Ucząc się zasada zdrowej komunikacji, szacunku do swojej odmienności możecie na nowo rozpalić iskrę pasji i namiętności. Bliskość, zaufanie, pragnienia i tęsknoty Tanga, to one prowadzą do wspólnego budowania nowej jakości w związku. A nade wszystko doświadczanie Tanga pozwala powrócić każdemu z Was do istoty własnej energii, świadomego Mężczyzny i zmysłowej Kobiety.

• TangoCoaching® indywidualny dla Par »

Dla Firm TangoCoaching® to metoda, która poprzez usprawnienie jakości relacji w firmie oraz zwiększeniu poczucia własnej wartości pracowników, może przełożyć się na dużo większy sukces firmy. Wszak nie ma cenniejszego zasobu jak ludzie. Im czują się bardziej pewni siebie, szanowani i uznawani, tym bardziej wzrasta ich efektywność zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Im lepiej potrafią komunikować się i wyrażać siebie, tym chętniej wykorzystują swój potencjał do realizowania wspólnych misji.

Metoda TangoCoaching® jest niestandardowym sposobem rozwoju osobistego, a do tego jest bardzo uniwersalna. Pracuję zarówno z grupą Kobiet jak i z grupą mieszaną, w której nie ma równej ilości Kobiet i Mężczyzn. Pracuję w zakresie komunikacji, wyrażania emocji, motywacji i metod radzenia sobie ze stresem, podnoszenia poziomu pewności siebie i zadowolenia z życia.

Jest to więc doskonała metoda coachingu, jeżeli chcesz:

 • Polepszyć komunikację między pracownikami swojej firmy, a co za tym idzie poprawić atmosferę i efektywność działań w zespole;
 • Zadbać o większe zaangażowanie Jednostki we wspólne działania;
 • Zadbać o odstresowanie pracowników i zapobieganiu ich wypaleniu zawodowemu;
 • Mieć w swojej drużynie osoby znające własną wartość i siłę do realizacji waszych wspólnych celów;

Jeśli więc chcesz zmienić coś w swojej firmie albo masz w swoim gronie Kobiety i chcesz wzmocnić ich działania, a tradycyjne metody szkolenia poszerzają jedynie wiedzę, a nie wnoszą głębszych zmian na co dzień to zapraszam do zapoznania się z moją metodą pracy TangoCoaching®.

Program takiego procesu coachingowego przygotowuję indywidualnie po zapoznaniu się z potrzebami Twojej firmy.

Zapraszam do kontaktu:-)

W mojej pracy kieruję się kilkoma wartościami:

 • Użyteczność i prostota – dbam o to, aby moje oferty obfitowały w praktyczne „narzędzia”, które będziesz mógł zastosować od zaraz;
 • Szacunek i wzajemna akceptacja – bez niej trudno o prawdziwą komunikację;
 • Orientacja na wyniki – wszystkie rozwiązania, które proponuję nastawione są na rezultaty;
 • Autentyczność i indywidualizm – zależy mi, bym była dla Ciebie Osobą, przy której będziesz mogła docierać do swojej prawdy;
 • Zaufanie – wszystko co wydarza się w przestrzeni naszej wspólnej pracy jest Twoje, ja zachowuję pełną poufność;
 • Otwartość – w swojej pracy przede wszystkim jestem sobą i podążam z swoją intuicją, a Twoja otwartość będzie potrzebna, aby być może robić coś inaczej niż zwykle;
 • W pracy Coacha przestrzegam Kodeksu etycznego Coacha ICF;

"Dobre Tango jest jak dobra sztuka. Oddanie się roli nagradza owacją na stojąco własnych uczuć i emocji."

Już nie "spróbuję" tylko "chcę"!

Nigdy nie przemawiało do mnie słowo coach. Kojarzyło mi się z dobrze przygotowanymi do wszechstronnej psychologicznej pracy z ludźmi, towarzyszącymi w rozwoju, pomocnymi - a jakże! - ale dla mnie nieosiągalnymi, ze względu na bardzo wysokie stawki godzinowe. Życie przez ostatnie kilka lat było dla mnie istną parabolą. Poszukiwałam intensywnie rozwiązań, zwłaszcza, kiedy ?krzywa? pikowała ostro w dół. Najczęściej spędzałam wtedy czas w księgarni, wertując książki psychologiczne, godzinami przeglądałam strony internetowe i brałam udział w warsztatach, dotyczących samorozwoju, radzenia sobie z uzależniającym związkiem i stresem, poczuciem własnej wartości, bycia szczęśliwym. Na jednym z nich poznałam Magdę. Umówiłam się z nią na spotkanie indywidualne, wijąc się jak stary weteran, z ciągle sączącymi się ranami, trochę na zasadzie?zaszkodzić, nie zaszkodzi a może pomoże...Spróbuję...Po szeregu odbytych z Magdą szkoleń i spotkań z pokorą chylę głowę ku swojemu coachowi z ogromnym "Dziękuję". Już nie "spróbuję" tylko "chcę"! Dziękuję za otwarcie drzwi z ciasnego korytarza własnych ograniczeń na zalany słońcem taras z niesamowitym widokiem na radosne życie. Wreszcie przestałam szukać...bo mam już swojego ciepłego i przyjacielskiego coacha a jednocześnie niesamowitego fachowca o imponującym wyczuciu i delikatności z ogromną wiedzą o zawiłościach ludzkiego, jakże czasem pokręconego i upartego mózgu, szalonych myśli?. Nie zamierzam przestawać, choć czasem nie jest łatwo wyrwać się z wiru pracy i codziennych obowiązków...ale już się nie boję, jak kiedyś, że sobie nie poradzę. Magda ? towarzysz, przewodnik, trener, coach. Gorąco zachęcam.

Ewa Boniecka

Moje życie diametralnie się zmieniło od momentu kiedy z polecenia mojej przyjaciółki pojawiłam się u Magdy

Moje życie diametralnie się zmieniło od momentu kiedy z polecenia mojej przyjaciółki pojawiłam się u Magdy. Był taki moment w moim życiu, że bardzo potrzebowałam wsparcia i pomocy. Magda okazała się osobą, która  pomogła mi na każdej płaszczyźnie zarówno zawodowej jak i prywatnej, powodując, że dzisiaj jestem inną kobietą. Przede wszystkim potrafię sama rozwiązywać problemy, jestem zadowolona z życia, potrafię cieszyć się każdą chwilą. Nawet w rodzinie ostatnio usłyszałam, że dawno tak często się nie uśmiechałam jak teraz. Osoby bliskie widzą u mnie zmiany na lepsze, zwłaszcza spokój i radość. Magdo, bardzo Tobie dziękuje, że pojawiłaś się w moim życiu, że potrafiłaś mnie wysłuchać, że przekazałaś mi odpowiednie narzędzia, do których chętnie wracam, do tego stopnia, że jeżeli zastanawiam się nad danym problemem, przypominam sobie od razu pytania, które mi zadawałaś, a które naprowadzały mnie na rozwiązania. Na pewno będę nadal korzystała z Twojej pomocy i chętnie będę uczestniczyła w Twoich warsztatach tak abym mogła dalej  się tak rozwijać tak jak to uczyniłam dzięki Tobie w przeciągu ostatnich 6 miesięcy.

Violetta Forszpaniak

Gorąco mogę polecić Magdalenę Samolik i prowadzone przez nią sesje/coaching

Gorąco mogę polecić Magdalenę Samolik i prowadzone przez nią sesje/coaching. Przede wszystkim jest to osoba, która potrafi słuchać i dostosować sesje do indywidualnych potrzeb. Jest uczciwa w tym co potrafi zrobić i nie ukrywa, że największa pracę, a przez to rezultaty będą osiągnięte właśnie przez nas samych i naszą pracę. Jest zawsze przygotowana do spotkania i zaskakuje nieszablonowym podejściem do sesji, bez rutyny. Jeżeli ktoś czuje potrzebę właśnie coachingu, czy indywidualnych sesji - tak jak ja - warto spróbować.

Joanna G.

Dzięki Magdzie otworzyłam się na nowy sposób myślenia o samej sobie

Magda pracowała ze mną i nade mną w przełomowym momencie w moim życiu zawodowym, w którym bardzo trudno było mi podjąć decyzję o właściwym dalszym kierunku działania. Dzięki Magdzie otworzyłam się na nowy sposób myślenia o samej sobie, zaufałam własnym wyborom oraz zmieniłam podejście do pracy. Co więcej, nasze spotkania nie skupiały się wyłącznie na aspekcie zawodowym, ale pomogły też wpłynąć na inne sfery mojej codzienności. Magda słucha, czuje i działa, dzięki czemu potrafi pomóc w momentach zagubienia, przestoju. Zaradzi nie tyle Twojemu problemowi, a raczej Tobie. Sama jest bardzo interesującą osobą, którą cechują pasja, ciekawość, konsekwencja i zdrowy dystans. Wspaniała atmosfera spotkań, uczciwość i otwartość - doskonałe warunki do zmiany i pracy nad sobą.

Marta Maciąg

"Znajdź swój rytm"