JA - O SOBIE

Pierwsze kroki Tanga stawiano na długo przed tym, zanim ja postawiłam swój pierwszy krok na tym świecie. Wtedy chyba jeszcze nie wiedziałam, że to tangowe rytmiczne chodzenie stanie się moją ogromną pasją i przygodą własnego rozwoju osobistego. Choć od kiedy pamiętam w duszy zawsze grał mi taniec i muzyka, a uśmiech nie schodził z mojej twarzy.

I nawet skończone studia farmaceutyczne oraz różne inne moje profesje nie odwiodły mnie od tego, by Tango stało się główną częścią mojego życia zasilaną tą dziecięcą radością.

Bym ponownie odnalazła swój Rytm.

Rytm kobiecej duszy. Rytm kochającego serca. Rytm otaczającego świata.

Rytm, który dla każdego z nas jest jego własną, unikalną historią.

W moją los włączył Tango jednocześnie zapraszając, bym odkryła je na swój własny sposób. Tym oto sposobem także i Coaching rozgościł się w moim życiu. Tango przestało być tylko doświadczeniem tanecznym. Zaczęło prowadzić mnie w kierunku mojego serca i inspirować do wnoszenia Piękna i Miłości w życie własne oraz innych Kobiet i Mężczyzn.

A więc jakie jest moje Tango?

Takie jak każde inne, i jak żadne inne.

Dziedzictwo kulturowe Argentyny połączone z moim wieloletnim doświadczeniem szukania i pielęgnowania tego, kim jestem.  Tango, w którym jednocześnie można i zatracić i odnaleźć siebie. Bliskość i uważność. Zabawa i spontaniczność. Radość i smutek obejmujące serce z chwili na chwilę.

Jakie jest jeszcze Tango, które proponuję?

Resztę odpowiedzi na to pytanie pozostawiam już Tobie.

Chcesz poznać mnie i moje Tango? Zapraszam na parkiet już dziś.

MOJE KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Od jedenastu lat prowadzę własną Firmę, w której niezmiennie zajmuję się szerzeniem swojej pasji do wzmacniania kobiecej energii i mocy poprzez Tango Argentyńskie, prowadzenie szkoleń z zakresu rozwoju osobistego, warsztatów oraz indywidualnych sesji coachingowych. Pracuję przede wszystkim z osobami indywidualnymi. 

Z połączenia mojej pasji do rozwoju i do Tanga powstała moja autorska metoda pracy TangoCoaching® natomiast z połączenia jogi, qigong, tantry oraz coachingu powstaje właśnie kolejna, unikalna forma mojej pracy Body-Energy-Flow.

W międzyczasie ukończyłam liczne szkolenia, w tym m.in.

 • Sexual Awakening as embodied love – 12 month Online Mentorship Program & Facilitators Training – Juliet Hains;
 • Advanced Zen Coaching Training „Obstacle is the path” – Kåre Landfald i Svagito Liebermeister;
 • Dynamic Spiral & Yin Fascial Yoga Teacher Training Course – certyfikowany trening nauczyciela jogi – Beta Lisboa i Sai Calder;
 • Qigong Life Force – Foundation – Say Calder;
 • Certyfikowany Coach w podejściu Zen Coachingu – Trening Zen Coachingu – Kåre Landfald;
 • „Into the Heart of Durga” Chameli Gad Ardagh;
 • „Przebudzenie kobiecej esencji” – Shakti Malan RPA;
 • Seksualne przebudzenie Kobiet – Juliet Hains RPA;
 • Aquatic body work – Healing Dance I – Michael Hallock;
 • Coach ICF – certyfikowany kurs coachingu dla mikro i małych przedsiębiorstw – Profi Biznes Group;
 • Coaching Fundamentals Certificate CFC – Noble Manhattan – Instytut Rozwoju Biznesu;
 • Certyfikowany konsultant Panoramy Społecznej – Lucas Derks;
 • Racjonalna Terapia Zachowania – Centrum Psychoterapii Integralnej – Joanna Zapała, Aurelia Dembińska;
 • Kurs instruktorski „Muzyka, taniec, ruch w edukacji, terapii zajęciowej i treningach rozwojowych”  – Barbara Kowalewska;
 • Praktyk NLP, Klub edukacyjny NLP „LIVE” – Małgorzata Bojanowska;
 • Roczny program kursów w Instytucie Świadomego Życia Ewy Foley;
 • Techniki automasażu powięziowego – Mateusz Stańczak;
 • Trening trenerski – Mariusz Szuba;
 • Charyzma w biznesie – Mariusz Szuba;
 • Trening umiejętności trenerskich, Klub edukacyjny NLP „LIVE” – Małgorzata Bojanowska;
 • Kurs Liderów – Tadeusz Niwiński;
 • Kurs Metody Silvy – Zbigniew Królicki;
 • „Business and you” – David Neenan;
 • Nowa psychologia sprzedaży – Brian Tracy;
 • Kurs Choreoterapii ” Praca z żywiołami”  – Zuzanna Pędzich;
 • Projektowanie szkoleń – CreativeSolution Szkoła Trenerów Anety Murakowskiej;
 • Tantra – Staż dla par – Zosia i Dawid Rzepeccy;
 • „Codziennie PEWNA SIEBIE” – szkolenia stacjonarne i on-line – Patrycja Załug;
 • „Dary Bogini LAKSHMI – Moc Obfitości, Piękna i Nieskończonych Możliwości” – Sonya Alicja Bednarska;
 • Liczne warsztaty Tanga dla par ze znanymi nauczycielami z Argentyny i nie tylko (Miguelem Angelem Pla, Roberto Herrerą, Mabel Rivero, Ines Moussavi, Aishą Babicz i Victorem Danelick, Luizą Pasierowską i Oscy Casas, Marielą Sametband i Alberto Colombo, Martinem Maldonado i Maurizio Ghella, Anitą Monteagudo i Pablo Retamar, Pablo Kliksbergiem, Yuyu Herrerą, Geraldine Rojas i Ezequiel Paludi, Joh Cabrera, Guggi Zuzakova);

TELEWIZJA

PRASA

AMBASADORKA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI KOBIET

WSPOMNIENIA

OPINIE UCZESTNIKÓW

Czułam, że ... poszerza się perspektywa postrzegania siebie jako atrakcyjnej kobiety, zarówno pod względem duchowym, jak i wizualnym.

Miałam szczęście być na tygodniowych warsztatach w Gąskach prowadzonych przez Magdalenę Samolik-Siennicką, cudowną kobietę, która w nienachalny, a zarazem konsekwentny sposób wprowadzała nas w świat kobiecości. Będąc tam czułam, że poprzez udział w przemyślanych i niebanalnych zajęciach poszerza się perspektywa postrzegania siebie jako atrakcyjnej kobiety, zarówno pod względem duchowym, jak i wizualnym oraz świadomość potrzebna do zrozumienia innych kobiet. Oprócz wielu anty-strsesowych sztuczek przekazanych mi w postaci podręcznych krótkich ćwiczeń z własnym ciałem, zostałam wyposażona w ogrom tzw. wiedzy coachingowej , którą z widocznymi efektami wykorzystuję od pierwszego dnia powrotu z warsztatów. Dopełnieniem ciekawego programu były oczywiście zajęcia tanga argentyńskiego, po których znacznie swobodniej i seksowniej zaczęłam czuć się na parkiecie. Nie mogę doczekać się następnego wyjazdu z Magdą!

Renata Łukaszewska

Byle dalej i dalej i dalej i dalej... Chcę inaczej żyć, inaczej.

Słowa pewnej szanty zawładnęły mym sercem. Stworzyły w nim malutkie miejsce na coś nowego, czego byłam zupełnie nieświadoma. I przyszedł czas na podróż, a może rejs mojego życia. Wędrówka była długa, droga kręta niczym szlak węża zostawiany na piasku, czasem smagana ostrym wiatrem, czasem ciszą. I trudno mi powiedzieć, czy rozpoczęłam tę podróż od wrót piekieł do bram niebiosa, czy też kierunek był przeciwny. Każdy wybór jest właściwy i odpowiedni, gdyż zaczynając od piekła, gdzie bałam się Ciebie jak ten diabeł święconej wody :-), powoli, oddech za oddechem, krok za krokiem nauczyłaś mnie twardo stąpać po jego czeluściach, zapuszczać korzenie, czerpać energię z Matki Ziemi.A gdyby podróż rozpocząć od nieba, to zachłyśnięta blaskiem niebios, świeżością chmur, niebiańską pięknością,  nauczyłaś mnie wracać do korzeni, do pierwszych oddechów i pierwszych emocji.Zatem nieważne gdzie podróż się rozpoczyna, ważna jak się rozwija, bo końca tej historii nie będzie.Podążałam za Tobą jak dziecko za swoją mamą. Wiedziałam, że wszystko co się stanie, co się wydarzy, będzie dobre. Czułam bezpieczeństwo, a zaufanie jakim Cię obdarzyłam, przyszło bardzo naturalnie. I tak, puste kartki mojego pamiętnika zapisane zostały przez Nasze wspólne żeglowanie.Dziękuję Ci bardzo, za klucze do dawno zamkniętych drzwi, za wskazówki, kiedy stałam na zakręcie, za drogowskazy do dalszych miejsc, gdzie czekają na mnie cudowne emocje.Dziękuję za połączenie tego co było, z tym jest tu i tera, jak również tym co jeszcze będzie. Pomogłaś mi stworzyć mój własny, osobisty most na rzecze  życia. Bez niego, nigdy bym nie zrozumiała jak ważna jest dla mnie przeszłość.Dziękuję za kobiecość, która dawno temu zasnęła we mnie, a którą pomogłaś mi obudzić. Dziś już nie szukam jej w tangu. Dziś tango szuka mojej kobiecości. Każda nuta wyzwala pierwiastek kobiecy, a każda pauza to męskość ją otaczająca. Nuty tworzące dźwięki i chwile pauzy, to duet idealny, dla którego warto spędzić z Tobą godziny poszukiwań, zagłębić się w sobie, posłuchać swego ciała, zatrzymać się teraz ... i pójść w to tango.Zatem...Móc nie słuchać cudzych rad...Byle w uszach szeptał wiatr...Z wędrującą fala gnać...Byle dalej...Nie żegnając starych dróg ...

Agata Wawryszewicz

Uczestnictwo w tym warsztacie pozwoliło odkryć mi tkwiące we mnie nowe możliwości, które teraz rozwijam.

Aby wyrazić moją opinię posłużę się zdaniem francuskiego pisarza Antoine de Saint-Exupery, który w swojej książce „Citadelle” napisał : „Wystarczy, abym cię nauczył języka, który pozwoli ci czytać wokół siebie i w sobie”. To zdanie oddaje w pełni to, czego doświadczyłam uczestnicząc w warsztacie Tanga zorganizowanego w Gąskach k. Koszalina w dniach od 17 do 24 sierpnia 2019 roku przez panią Magdalenę Smolik -Siennicką. Jest to osoba, która czuje swój rozwój wewnętrzny, wykorzystuje swoją empatie, szczególnie ważną i pomocną w kontaktach z innymi, wiedzę o Tangu, zrodzonym z potrzeby wyrażania siebie, która umiejętnie i cierpliwie pozwala czytać wiele wokół siebie i w sobie, pomaga innym wzmacniać potencjał ich życia poprzez takie zajęcia jak joga, zen-coaching, aby było ono prawdziwie wolne i szczęśliwe. O życiu można napisać, że jest nieprzerwanym procesem przechodzenia od statycznego „być” do dynamicznego „stawać się”. To uczestnictwo w tym warsztacie pozwoliło odkryć mi tkwiące we mnie nowe możliwości, które teraz rozwijam, wiedząc, jak wiele zależy od ode mnie, ale także od takich osób, jak pani Magda. Bardzo dziękuję za czas, niezapomniany czar tanga, zastosowane auto masaże i cwiczenia powiezi,które przyczyniły sie do wyeliminowania bóli w tej czesc mojego ciała ,świetne makrobiotyczne jedzenie przygotowywane przez samego Stefana Poprawe, wspaniałych gospodarzy Pensjonatu Makarena, oraz inne atrakcje w trakcie mojego pobytu. Już dziś planuję przyszłoroczny mój udział w warsztatach w Gąskach. Z pozdrowieniami!

Małgorzata Stoll

„Podążanie za pragnieniami”. Dzięki temu warsztatowi „wróciłam do siebie”.

Od wiosny tego roku pojawiło się we mnie pragnienie zrobienia czegoś tylko dla siebie. Podążyłam za tym pragnieniem, gdy moja kuzynka zaproponowała mi wyjazd w sierpniu do Gąsek na autorskie warsztaty Magdy Samolik-Siennickiej Kobieta Emocje i Tango. To był strzał w dziesiątkę. Moja podświadomość dobrze mnie wspierała podczas podejmowania decyzji o wzięciu udziału w tym warsztacie. Zajęcia Magdy to ekspresja dla ciała, którą uwielbiam i wzmocnienie dla duszy. Dzięki temu warsztatowi „wróciłam do siebie”.  Autorska metoda Magdy połączenia Coachingu z Tangiem w gronie przyjaznych, czułych, dowcipnych, wrażliwych i uważnych kobiet dała mi możliwość przebycia drogi, której się nie spodziewałam. Bo to była droga taneczna i w głąb własnej duszy. Magda inspiruje, prowokuje, wspiera, towarzyszy ale nie wyręcza, nie narzuca i przy tym cudownie, lekko, z gracją i pasją tańczy. Zaraża. Ja po raz pierwszy w życiu miałam możliwość uczenia się tanga. Po tygodniowych zajęciach poznałam ducha tanga i nawet klika ozdobników, które mnie bardzo cieszą. Muzyka mnie zawsze chwytała za serce, szczególnie tanga Astora Piazzolli lecz wybór Magdy jest również super – emocje poza wszystkim i to takie z trzewi. U Magdy na warsztatach dzieje się magia – obce sobie kobiety po dwóch, trzech dniach stają się wspólnotą. I wiecie co, tam można się stroić, ale też być sauté. Każdej z kobiet życzę z całego serca takiego przeżycia.

Hania Dolna, 61 lat
Trener warsztatów psychoedukacyjnych z zakresu kompetencji społecznych, nauczyciel akademicki

Magdę poznałam, kiedy skończyłam sześćdziesiąt lat i muszę przyznać, że to spotkanie odmieniło moje życie

Magdę poznałam, kiedy skończyłam sześćdziesiąt lat i muszę przyznać, że to spotkanie odmieniło moje życie. Nigdy nie przypuszczałam, że na emeryturze będę tańczyć tango i że mnie tak pochłonie. Zaczęło się od warsztatów rozwoju osobistego, na których Magda uczyła nas walczenia ze stresem, motywacji, pewności siebie, stawiania sobie celów itp., a potem było tango, gdzie te wszystkie cechy można przećwiczyć i utrwalić. Zajęcia z Magdą wyzwoliły we mnie odwagę do dalszych przygód i pewność, że zawsze jest dobry czas, aby zrobić coś dla siebie. Połączenie tanga z rozwojem osobistym, czyli autorski program Magdy TangoCoaching najbardziej mi odpowiada. Przeznaczony jest dla kobiet w każdym wieku. Ja jestem doskonałym przykładem na to, że nigdy nie jest za późno. Dzięki zajęciom z Magdą mam więcej energii, pomysłów i chce mi się realizować kolejne swoje cele. Dodatkowo znalazłam w swojej tangowej grupie serdeczną przyjaciółkę i zyskałam wiele dobrych koleżanek. Jeśli nie teraz, to kiedy? To moje ulubione motto życiowe. Zachęcam wszystkie panie do udziału w zajęciach Magdy. Jej pasja, niebywała energia i łatwość nawiązywania kontaktu sprawia, że od razu czujemy się scalone z grupą. Wszystkie troski zostają za drzwiami, a my mamy wreszcie czas dla siebie 🙂 Bezcenne!!!

Mariola Śniegocka
Manager w firmie Juice Plus

Po pewnym czasie widzisz, że wszystko wokół zmienia się na lepsze, bo TY się zmieniasz

Zaczęło się tak. Na własną rękę zajęłam się samorozwojem czytając różne pozycje książkowe z rozwoju i z psychologii. A jak szukasz to znajdziesz. Tym sposobem natrafiłam na Madzię, ale poszukując tanga. Wrzuciłam swój kontakt mailowy do kontaktu Madzi i tak się zaczęło. W 2011 roku pojechałam na warsztaty wyjazdowe z tanga i rozwoju. Od tamtej pory uczestniczę w prawie wszystkich szkoleniach rozwojowych i tangowych. Madzia wskazała mi narzędzia za pomocą których nauczyłam się nowych nawyków, zmieniłam stare i destruktywne przekonania na nowe przekonania, nowe myśli. W taki sposób zmieniłam całe swoje życie, jego komfort, odbieranie bodźców, postrzeganie ludzi, cieszenie sie każda chwilą, każdą najmniejszą rzeczą, doceniania wszystkiego co mam. Oczywiście praca nad sobą to ciężka praca, ale daje ogromna satysfakcję, ponieważ czujesz że w końcu żyjesz, oddychasz pełną piersią i korzystasz z tego życia najlepiej i najpełniej jak potrafisz. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie sama osoba Madzi, która oddaje siebie, swoje serce i duszę na tych zajęciach, co z kolei przedkłada się na to, że chętnie uczestniczysz w zajęciach, a później zaczynasz wdrażać wskazówki przekazane na szkoleniach w życie. Po pewnym czasie widzisz, że wszystko wokół zmienia się na lepsze, bo TY się zmieniasz, a to działa w obydwie strony. Dla mnie Madzia jest jedną z ważniejszych ludzi w moim życiu i to pośrednio dzięki niej dzisiaj jestem kim jestem i z tego jestem dumna. Madziu KOCHAM CIE i obyś miała jak najwięcej  siły, aby pomaga ludziom.

Violetta Negrycz - Berezowska
Coach

Już nie "spróbuję" tylko "chcę"!

Nigdy nie przemawiało do mnie słowo coach. Kojarzyło mi się z dobrze przygotowanymi do wszechstronnej psychologicznej pracy z ludźmi, towarzyszącymi w rozwoju, pomocnymi - a jakże! - ale dla mnie nieosiągalnymi, ze względu na bardzo wysokie stawki godzinowe. Życie przez ostatnie kilka lat było dla mnie istną parabolą. Poszukiwałam intensywnie rozwiązań, zwłaszcza, kiedy ?krzywa? pikowała ostro w dół. Najczęściej spędzałam wtedy czas w księgarni, wertując książki psychologiczne, godzinami przeglądałam strony internetowe i brałam udział w warsztatach, dotyczących samorozwoju, radzenia sobie z uzależniającym związkiem i stresem, poczuciem własnej wartości, bycia szczęśliwym. Na jednym z nich poznałam Magdę. Umówiłam się z nią na spotkanie indywidualne, wijąc się jak stary weteran, z ciągle sączącymi się ranami, trochę na zasadzie?zaszkodzić, nie zaszkodzi a może pomoże...Spróbuję...Po szeregu odbytych z Magdą szkoleń i spotkań z pokorą chylę głowę ku swojemu coachowi z ogromnym "Dziękuję". Już nie "spróbuję" tylko "chcę"! Dziękuję za otwarcie drzwi z ciasnego korytarza własnych ograniczeń na zalany słońcem taras z niesamowitym widokiem na radosne życie. Wreszcie przestałam szukać...bo mam już swojego ciepłego i przyjacielskiego coacha a jednocześnie niesamowitego fachowca o imponującym wyczuciu i delikatności z ogromną wiedzą o zawiłościach ludzkiego, jakże czasem pokręconego i upartego mózgu, szalonych myśli?. Nie zamierzam przestawać, choć czasem nie jest łatwo wyrwać się z wiru pracy i codziennych obowiązków...ale już się nie boję, jak kiedyś, że sobie nie poradzę. Magda ? towarzysz, przewodnik, trener, coach. Gorąco zachęcam.

Ewa Boniecka

Gorąco mogę polecić Magdalenę Samolik i prowadzone przez nią sesje/coaching

Gorąco mogę polecić Magdalenę Samolik i prowadzone przez nią sesje/coaching. Przede wszystkim jest to osoba, która potrafi słuchać i dostosować sesje do indywidualnych potrzeb. Jest uczciwa w tym co potrafi zrobić i nie ukrywa, że największa pracę, a przez to rezultaty będą osiągnięte właśnie przez nas samych i naszą pracę. Jest zawsze przygotowana do spotkania i zaskakuje nieszablonowym podejściem do sesji, bez rutyny. Jeżeli ktoś czuje potrzebę właśnie coachingu, czy indywidualnych sesji - tak jak ja - warto spróbować.

Joanna G.

Dzięki Magdzie otworzyłam się na nowy sposób myślenia o samej sobie

Magda pracowała ze mną i nade mną w przełomowym momencie w moim życiu zawodowym, w którym bardzo trudno było mi podjąć decyzję o właściwym dalszym kierunku działania. Dzięki Magdzie otworzyłam się na nowy sposób myślenia o samej sobie, zaufałam własnym wyborom oraz zmieniłam podejście do pracy. Co więcej, nasze spotkania nie skupiały się wyłącznie na aspekcie zawodowym, ale pomogły też wpłynąć na inne sfery mojej codzienności. Magda słucha, czuje i działa, dzięki czemu potrafi pomóc w momentach zagubienia, przestoju. Zaradzi nie tyle Twojemu problemowi, a raczej Tobie. Sama jest bardzo interesującą osobą, którą cechują pasja, ciekawość, konsekwencja i zdrowy dystans. Wspaniała atmosfera spotkań, uczciwość i otwartość - doskonałe warunki do zmiany i pracy nad sobą.

Marta Maciąg

Zajęcia z Magdą wyzwoliły we mnie odwagę do dalszych przygód

Magdę poznałam, kiedy skończyłam sześćdziesiąt lat i muszę przyznać, że to spotkanie odmieniło moje życie. Nigdy nie przypuszczałam, że na emeryturze będę tańczyć tango i że mnie tak pochłonie. Zaczęło się od warsztatów rozwoju osobistego, na których Magda uczyła nas walczenia ze stresem, motywacji, pewności siebie, stawiania sobie celów itp., a potem było tango, gdzie te wszystkie cechy można przećwiczyć i utrwalić. Zajęcia z Magdą wyzwoliły we mnie odwagę do dalszych przygód i pewność, że zawsze jest dobry czas, aby zrobić coś dla siebie. Połączenie tanga z rozwojem osobistym, czyli autorski program Magdy TangoCoaching najbardziej mi odpowiada. Przeznaczony jest dla kobiet w każdym wieku. Ja jestem doskonałym przykładem na to, że nigdy nie jest za późno. Dzięki zajęciom z Magdą mam więcej energii, pomysłów i chce mi się realizować kolejne swoje cele. Dodatkowo znalazłam w swojej tangowej grupie serdeczną przyjaciółkę i zyskałam wiele dobrych koleżanek. Jeśli nie teraz, to kiedy? To moje ulubione motto życiowe. Zachęcam wszystkie panie do udziału w zajęciach Magdy. Jej pasja, niebywała energia i łatwość nawiązywania kontaktu sprawia, że od razu czujemy się scalone z grupą. Wszystkie troski zostają za drzwiami, a my mamy wreszcie czas dla siebie 🙂 Bezcenne!!!

Mariola Śniegocka
Manager w firmie Juice Plus

Gorąco polecam ich szkołę tańca zarówno początkującym młodym ludziom jaki takim jak ja ?młodym? emerytom

Od  trzech  lat  uczę  się  tanga  u  różnych  nauczycieli i  sporadycznie  na  milongach.  Lekcje  u  Pani  Magdy Samolik  lub  po  prostu  Magdy  są  świetnie  zorganizowane, prowadzone  w  sympatycznej  często  nawet  wesołej atmosferze, a  co  najważniejsze  skuteczne.  Ważnym atutem  zajęć  dla  nas  facetów  jest  fakt,  że  Magda  uczy  i  demonstruje  tango  w  parze  z  bardzo  widowiskowo i  elegancko  tańczącym  partnerem.  Gorąco  polecam ich  szkołę  tańca  zarówno  początkującym  młodym ludziom  jaki  takim  jak  ja  ?młodym?  emerytom. Tango ? świetny  relaks  i  zabawa  na  długie  lata! Do  zobaczenia  na  jakieś  milondze!

Krzysztof Schmidt
inżynier lat 67

Wielki Mistrz - Magda

Na pytanie dlaczego tango i  zajęcia z Magdą? Odpowiedź jest prosta ale w punktach: dla ducha - rytmy tanga, dla ciała - fakt, że ja też mogę i że..." czasem wychodzi" 🙂 a.... do tego Wielki Mistrz - Magda - bezcenne !

Ula

Takie zajęcia tangowe to doskonały trening dla ciała i duszy

Takie zajęcia tangowe to doskonały trening dla ciała i duszy. Najpierw proponowana jest rozgrzewka wszystkich części ciała, potem pomiędzy uśmiechniętymi twarzami uczymy się podstawowych kroków, na końcu powstaje choreografia. Samą prowadzącą, Magdę, cenimy chyba za jej serdeczność, cierpliwość i odwagę, bo udowodniła, że można (i trzeba) żyć z pasją, robiąc dobre rzeczy dla siebie i innych.

Kasia, Nauczycielka akademicka

Polecam na jesienne, zimowe wieczory jako coś energetyzującego

Zajęcia z Magdaleną to przede wszystkim koktajl z uśmiechu Magdaleny i energetycznej muzyki tanga... polecam na jesienne, zimowe wieczory jako coś energetyzującego, przenoszącego na słoneczne ulice Buenos Aires... polecam również na wiosenne i letnie wieczory jako dopełnienie budzącego się życia i słonecznego lata:)

Magda N.

Te zajęcia obudziły we mnie chęć bycia sobą

Te zajęcia obudziły we mnie chęć bycia sobą. Miła, przyjazna atmosfera, wsłuchanie się w swój organizm i znajdowanie swoich możliwości i granic, rozbudzenie namiętności i chęci ekspresji, bo każdy ruch jest dobry, każdy wysiłek nagradzany uśmiechem, każdy nawet najmniejszy postęp to powód by być z siebie dumną. A przede wszystkim uczysz nas jak być dla siebie dobrą, życzliwą, jak sobie dziękować i sobą się cieszyć. Do tego w gronie innych, sympatycznych i wrażliwych na ruch, roztańczonych Kobiet. Zajęcia, które wciągają jak narkotyk. Bardzo ich brak, gdy człowiek musi z nich zrezygnować.

Dorota Paszek, 53 lata
Bankowiec

Magda tak tańczy, że zazdrość bierze. Tango ją cieszy i jest to radość zaraźliwa.

Zajęcia są profesjonalnie przygotowane i prowadzone. Magda wybiera piękne tanga. Zaletą zajęć jest stopniowanie trudności, przemyślany układ taneczny, relaks, higiena psychiczna. Wiek uczestniczek nie ma znaczenia. Tango jest tańcem  "chodzonym", chodzić - jak wiadomo - można wolniej lub szybciej. Zajęcia zaczynają się w wolnym tempie. Tango ma wyraźny rytm, dzięki temu, że jest on zmienny, taniec jest interesujący. Podczas zajęć uczestniczki uczą się koordynacji ruchowej, harmonii ruchu, co powoduje zwiększenie świadomości własnego ciała, rozwija poczucie równowagi i stanowi "gimnastykę" mózgu, ponieważ ruch jest ustrukturyzowany. Magda tak tańczy, że zazdrość bierze. Tango ją cieszy i jest to radość zaraźliwa. Cieszy ją także uczenie tanga - cierpliwie pokazuje ruch i tłumaczy sposób jego wykonania, uwzględnia propozycje uczestniczek kursu. Wierzy, że każda z nas może nauczyć się układu i pod jej kierownictwem wiara ta okazuje się prawdą. Cykl zajęć zaczyna się od podstawowych kroków i z nich buduje się początek układu. Na ostatnich zajęciach cała grupa tańczy poznany układ. Tango może być drapieżne - dla osób energicznych lub melancholijne - dla tych spokojniejszych. I choć Patrick Swayze jako Johnny Castle w filmie "Dirty Dancing" mówił, że mambo - dla mnie to właśnie tango jest jak bicie serca. Zajęcia dają mi odpoczynek poprzez ruch przy muzyce, a jednocześnie stanowią wyzwanie. Dziewczyny spróbujcie - może okaże się, że lubicie tango, choć teraz sądzicie, że nie...

Czterdziestokilkulatka

Dzięki cierpliwości i wiedzy Magdy, nawet mój mąż tańczy jak prawdziwy tangero!

Zajęcia tanga argentyńskiego z Magdą są dla mnie magiczną mieszanką, która  nie tylko rozwija moje umiejętności tańca, ale też  uwalnia  kobiecość i uczy jak  być blisko z drugim człowiekiem.  Każda godzina z tangiem jest dla mnie czasem poznawania siebie, partnera, tańca  i tego czegoś, co łączy te trzy elementy, a najpiękniejsze w tangu jest  to, że poznawanie się nie kończy! Magda jest nie tylko niesamowitą instruktorką, ale ciepłym i mądrym człowiekiem, przy którym nie obawiam się popełniać błędów, z którym czasem mogę pożartować, a czasem porozmawiać o ważnych sprawach całkiem na serio. Dzięki cierpliwości i wiedzy Magdy, nawet mój mąż tańczy jak prawdziwy tangero!

Katarzyna Grabiec

Dzięki tango uczymy się na nowo spojrzeć i na siebie, i na partnera

Jak lekarstwo, jak narkotyk... Na pierwsze zajęcia poszliśmy w poszukiwaniu czegoś, co da nam wspólną odskocznię od schematu pod tytułem ?Praca, dom itd.?. I chyba udało się ją znaleźć- za nami już kilka cykli Alchemii Tanga. Wszystko dzięki temu, że spotkania z Magdą to nie tylko nauka podstawowych kroków, skomplikowanych sekwencji czy pięknych ozdobników. To także poznanie istoty tych spotkań- tworzenie całości jako para. Dzięki tango uczymy się na nowo spojrzeć i na siebie, i na partnera. Kwitną w nas delikatna kobiecość i pewna siebie męskość. Dowiadujemy się coraz więcej o przewodzeniu i podążaniu w parze. Odkrywamy swoje mocne strony, powoli akceptujemy słabe. Rozwijamy koncentrację i zaufanie (szczególnie w figurach poza osią). Ćwiczymy ciało i ducha. A wszystko to pod skrzydłami zawsze uśmiechniętej, pełnej pogody ducha i dobrych rad Magdy. Nauczyciela wyrozumiałego i pełnego taktu. Nauczyciela, który zaraża...na szczęście pasją.

Ania i Maciej

To jedyne zajęcia, na które zawsze mam ochotę pójść

Tango solo dla kobiet to zajęcia wyjątkowe, tak jak nietuzinkowy jest ten taniec i osoba wprowadzająca nas w świat techniki tanga. Nowa, rewelacyjna formuła "solo" sprawiła,że mogę brać w nich udział, bez zamartwiania się o partnera;-) (zapewniam, że to nie jest taniec ze szczotką!) Magda jest pełna entuzjazmu, emanuje energią, którą zaraża, motywuje i sprawia ,że każde spotkanie wydaje się za krótkie...to jedyne zajęcia, na które zawsze mam ochotę pójść, są SUUUPER!!!

Małgosia
lekarz

To jest trener, którego szukałam

Odkąd obejrzałam film "Tango" Carlosa Saury od razu zakochałam się w tym tańcu.Jednak nie chciałam iść do pierwszej lepszej szkoły. Pragnęłam znaleźć nauczyciela, który będzie pałał równie wielką pasją do Tango Argentino jak ja. Wtedy natrafiłam na stronę Magdaleny Samolik i od razu pomyślałam, że to jest trener, którego szukam. Nie pomyliłam się. Zajęcia u Magdy są pełne pasji. Nie tylko uczy nas figur i techniki, ale przede wszystkim języka tanga, kodu. Pokazuje jak porozumiewać się z partnerem bez słów, wyczuwać jego intencje. Potrafi wyzwolić w nas emocje nawet podczas tańczenia najprostszych figur. Magda jest osobą pełną pozytywnej energii, którą chętnie dzieli się z innymi. Zawsze wychodzę z jej zajęć z akumulatorami naładowanymi na cały przyszły tydzień=) Tango Argentino u Magdy polecam każdemu, komu brakuje na co dzień wsłuchania się w drugiego człowieka, komu przeszkadza pęd naszych czasów lub kto po prostu chce poznać tajemnicę i nauczyć się tańczyć najbardziej zmysłowy taniec świata, jakim jest Tango Argentino.

Monika Furdyna
studentka Uniwersytetu AM w Poznaniu

Przemyślana i konsekwentna metodyka zajęć

Tango solo, którego uczy Magdalena Samolik wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych kobiet. Nie są zmuszone oglądać się już na partnera i mogą swobodnie w kobiecym gronie odkrywać zmysłowość tanga argentyńskiego. Przemyślana i konsekwentna metodyka zajęć pozwala nawet niewtajemniczonym, biegle opanować wszystkie figury oraz, co najważniejsze, nacieszyć się choreografią. Przetańczone wiele razy układy i opanowane zasady ruchu pozostają na długo w ciele. To wyróżnia ofertę Magdy na tle kursów przeładowanych taneczną techniką, z których po tygodniu nic się nie pamięta. Tutaj technika, muzyka i emocje są tak samo ważne, ich zrównoważenie daje najlepsze efekty - dziesiątki uśmiechniętych, dostrzegających swoje piękno i seksapil kobiet i par, które idą przez życie krokiem tanga argentyńskiego...Bezcenne.

Magdalena Woskowicz
Dziennikarka i nauczyciel Tańca Współczesnego

MOJE AUTORSKIE PROGRAMY

TangoCoaching®
Tango w służbie budzenia świadomości

ŚWIADOMA KOBIECOŚĆ
Docieranie do źródeł kobiecej esencji

...do wspólnego zatańczenia:)