AUTORSKI PROGRAM ŚWIADOMA KOBIECOŚĆ

Niech będzie to nasza wspólna droga do przebudzonego życia w ciele Kobiety, do życia Prawdą, która mieszka w naszych sercach, do urzeczywistnienia naszej Boskości tu na Ziemi.

ŚWIADOMA KOBIECOŚĆ
Docieranie do źródeł kobiecej esencji

 

„Kiedy przyjmiesz subtelny przepływ swojej kobiecości w ciele,
otwierasz się na wszystko, czego potrzebujesz do życia. 
Świat zewnętrzny zaczyna układać się niczym puzzle,
w których znalazłaś kluczowy fragment.
Póki jednak walczysz ze swoją prawdziwą naturą
pozostajesz tak naprawdę zamknięta na każdy przejaw obfitości w swoim życiu.
Wszystko jest tylko iluzją pięknej układanki,
która rozpaść się może pod wpływem każdej kolejnej fali twej nieokiełznanej i dzikiej natury.
Ta bowiem pragnie wydostać się na wolność,
by swą pasją i siłą zasilać ostatecznie samo życie.
Byś już zawsze pozostała połączona z odwieczną mądrością własnego ciała
i celebrowała płynącą w nim świętą energię życia.”

Magdalena Samolik-Siennicka

PRAWDA O KOBIECOŚCI

Pracując już ponad dziesięć lat z różnymi Kobietami oraz spotykając je na swojej drodze rozwojowej, uświadomiłam sobie jak bardzo my Kobiety nie wiemy, czym tak naprawdę jest prawdziwa Kobiecość. Mylimy ją z idealnym wyglądem, poprawnym zachowaniem czy spełnianiem się w wielu życiowych rolach. Ze strachu i ciągłego porównywania się wchodzimy nieświadomie w rywalizację z innymi Kobietami, by udowodnić światu swoją wartość. I zamiast dawnego sycącego siostrzeństwa, same tworzymy sobie jałowe pole, na którym nasz indywidualny potencjał nie ma warunków, by wykiełkować. Wszystko to wynika właśnie z tego, że nigdy nie zweryfikowałyśmy tej prawdy o Kobiecości.

DROGA DO ŹRÓDEŁ ESENCJI

Wiele lat temu sama zaczęłam jej poszukiwać, dociekać i obejmować ją coraz pełniej, aż w pewnym momencie Ona sama zaczęła mnie prowadzić dalej. Poczułam wtedy Moc, by pokazywać tę jakość i esencję światu. By dzielić się nią z innymi Kobietami. By wraz z nimi ponownie odkrywać Piękno kobiecej natury, odrzucać niezliczone ilości przekonań wtłaczanych nam Kobietom przez wieki, by mieć ponownie odwagę przyjąć swoją wrażliwość i bezbronność kobiecego serca. I by poczuć, że w tym jest nasza prawdziwa siła. 

WSPÓLNY ROZKWIT

By móc to czynić stworzyłam właśnie ten autorski program dla Kobiet. Na bazie własnego doświadczenia ponownie łączę wiele metod pracy z ciałem, pracy z energią kobiecości i seksualności wraz z metodami coachingowymi, by wspierać Kobiety w rozkwitaniu w ich prawdziwej esencji Kobiecości. Byśmy ponownie stały się dla siebie wsparciem i inspiracją. Byśmy nauczyły się na nowo tworzyć przestrzeń Miłości, Zaufania i Akceptacji dla siebie i przyszłych pokoleń.

MANDALA „ŚWIADOMA KOBIECOŚĆ”

Całość mojego programu wspiera MANDALA, która dla niego została specjalnie zaprojektowana i wykonana. Jej Autorką jest DOROTA KROLL. Więcej informacji o Dorocie i jej działaniach znajdziesz TUTAJ.

Mandala ta powstała w intencji wspierania kobiet w odkrywaniu ich potencjału.

W centrum mandali znajduje się znak – (inicjały) Magdaleny Samolik-Siennickiej – inicjatorki i prowadzącej warsztaty dla kobiet. Następnie widać rozkwitający kwiat, który jest symbolem kobiecości, piękna i siły życia, ponownego nadejścia wiosny, rozkwitu, przyśpieszenia cyklu osobistego rozwoju […].

SZCZEGÓŁOWY OPIS MANDALI

Mandala „Świadoma Kobiecość”

Mandala ta powstała w intencji wspierania kobiet w odkrywaniu ich potencjału.

W centrum mandali znajduje się znak – (inicjały) Magdaleny Samolik-Siennickiej – inicjatorki i prowadzącej warsztaty dla kobiet.

Następnie widać rozkwitający kwiat, który jest symbolem kobiecości, piękna i siły życia, ponownego nadejścia wiosny, rozkwitu, przyśpieszenia cyklu osobistego rozwoju.  

Z kwiatu rodzą się owoce, które są symbolicznie przedstawione jako czerwone kulki na końcu ostatniego płatka kwiatu. Owoc chwytają ręce kobiet siedzących w kręgu na obrzeżach mandali. Można to odczytać jako owoce pracy na warsztatach – przeniesione do życia codziennego.

Czarne kontury kończące mandale, to symbolicznie przedstawione kobiety w siadach medytacyjnych w kręgu, trzymające się za ręce. Kolor czarny jest kolorem ochronnym i dlatego właśnie obecny jest na obwodzie mandali, aby ten święty krąg był zawsze otoczony ochroną, aby praca w nim była owocna i bezpieczna.

Liczba osiem (ilość płatków, kobiet) to liczba stabilności, harmonii i odrodzenia. 

Uznawana jest także za liczbę całkowitości – pełni oraz nieskończoności.

Ósemka w mandalach może zwiastować zmiany w życiu,  które będą dokonywały się w sposób łagodny, powolny i zrównoważony. Może więc ten układ wspierać kobiety, które chcą modyfikować swoje wzorce.

Kolory obecne w mandali także posiadają swoje znaczenie.

Kolor magenta/różowy – wyraża żywotność, podniecenie i ruchliwość. Różowy jest kolorem kojarzonym z ciałem fizycznym, jest kolorem kobiecym. 

Magentowy (karmazynowy) można postrzegać jako czerwony (energia, męskość) z odrobiną niebieskiego (pasywność, kobiecość). Można go wówczas czytać  jako deklarację wyswobodzenia energii z ram tradycyjnej kobiecości lub po prostu jako żeńską formę energii. Spotykamy go w mandalach kobiet, które ustanawiają swoją autonomię, rozpoznają swoje zawodowe powołanie lub poszerzają własne horyzonty. Podejmują one aktywność, pozostając jednocześnie silnie zakorzenione w prawdziwej kobiecej naturze. Magentowy w mandalach może ujawniać gotowość do podjęcia studiów, zainicjowania projektu twórczego lub otwartego wyrażenia własnych przekonań. Zapowiada najczęściej okres aktywności zawodowej/twórczej/społecznej, oraz wzięcia odpowiedzialności jako samodzielnej i dojrzałej jednostki.

Błękitny – Jaśniejsze odcienie niebieskiego wydają się sugerować bezinteresowną miłość, pielęgnację i współczucie – matczyne cechy. Niebieski to kolor wody, która oczyszcza, poi i ochładza. Niebieski to także kolor przypisany funkcji myślenia. A więc w tej mandali tworzy piękne pole dla własnego rozwoju w otoczeniu współczującej obecności, w szacunku dla uczuć i myśli każdej z kobiet.

Fioletowy – w mandalach może sugerować żywą wyobraźnie, co może być pożyteczne w przedsięwzięciach twórczych. Fioletowy może też sugerować otwarty umysł, połączony z większą całością. Tak więc w mandali otwarcie na nowe poglądy, wzorce oraz wyjątkowość każdej z kobiet.

Zielony – to kolor matki-natury, życia, które ma moc tworzenia, uzdrawiania i odnawiania się. Zieleń widzi się często w mandalach osób zaangażowanych w pracę związaną z niesieniem pomocy. Sugeruje umiejętność zajęcia się sobą jak i niesienia pomocy innym. Zielony więc koi, uspokaja i nastraja do wspólnej podróży w głąb siebie.

Fenomen mandali polega na tym, że jest to obraz zarówno działający na podświadomość, jak i odbijający to, co w podświadomości ukryte, zepchnięte lub wyparte. 
Mandala obnaża najgłębsze zasoby podświadomości, dzięki niej możemy dotrzeć do źródeł problemów, destrukcyjnych wzorców, psychicznych blokad i przyczyn niepowodzeń.
Za pomocą wybranych środków wyrazu wydobywamy na światło dzienne wszystko to, czego nie umiemy wypowiedzieć.

Mandala jest obrazem terapeutycznym dla naszej psychiki, umysłu, ciała i duszy.

Mandala oddziałuje poprzez formę i kolor. Najważniejsze jest odczucie jakie pojawia się, gdy patrzysz na nią. Jeśli odczucia są pozytywnemandala oddziałuje terapeutycznie wprowadzając harmonię i równowagę do Twojego wnętrza. Mandala więc, to nie tylko ozdoba, ale również energia pozytywnych wibracji zmieniających Twoje wewnętrzne i zewnętrzne otoczenie.

Program ten realizuję w różnych formach. Są warsztaty stacjonarne i wyjazdowe, kobiece spotkania przy kawie i w kręgu, głęboko transformujący program indywidualnego coachingu i mentoringu oraz regularne zajęcia ruchowych dla Kobiet.

Gorąco zapraszam i Ciebie do tej przygody, która może zmieniać globalnie naszą rzeczywistość.
Bo im więcej świadomych Kobiet tym więcej Miłości, Pokoju i Radości na świecie.

WARSZTATY STACJONARNE

ŚWIADOMA KOBIECOŚĆ

GDZIE: Poznań – Suchy Las

więcej

ZAJĘCIA REGULARNE

ŚLADAMI KOBIECOŚCI
Rozgrzewka dla ciała

więcej

KOBIECE SPOTKANIA

ŁYK KOBIECEJ INSPIRACJI PRZY KAWIE
GDZIE: Poznań – Suchy Las

więcej

COACHING

UCIELEŚNIENIE KOBIECOŚCI
GDZIE: Cała Polska i Europa

więcej
MOJA OSOBISTA HISTORIA ODKRYWANIA KOBIECOŚCI

…pojawi się tu wkrótce :-)

„Spontanicznie i zabawnie. Płynnie i gwałtownie. Tango zawsze pozostawia Cię w połączeniu z Twoimi najgłębszymi tęsknotami i emocjami.”

Zajęcia z Magdą wyzwoliły we mnie odwagę do dalszych przygód

Magdę poznałam, kiedy skończyłam sześćdziesiąt lat i muszę przyznać, że to spotkanie odmieniło moje życie. Nigdy nie przypuszczałam, że na emeryturze będę tańczyć tango i że mnie tak pochłonie. Zaczęło się od warsztatów rozwoju osobistego, na których Magda uczyła nas walczenia ze stresem, motywacji, pewności siebie, stawiania sobie celów itp., a potem było tango, gdzie te wszystkie cechy można przećwiczyć i utrwalić. Zajęcia z Magdą wyzwoliły we mnie odwagę do dalszych przygód i pewność, że zawsze jest dobry czas, aby zrobić coś dla siebie. Połączenie tanga z rozwojem osobistym, czyli autorski program Magdy TangoCoaching najbardziej mi odpowiada. Przeznaczony jest dla kobiet w każdym wieku. Ja jestem doskonałym przykładem na to, że nigdy nie jest za późno. Dzięki zajęciom z Magdą mam więcej energii, pomysłów i chce mi się realizować kolejne swoje cele. Dodatkowo znalazłam w swojej tangowej grupie serdeczną przyjaciółkę i zyskałam wiele dobrych koleżanek. Jeśli nie teraz, to kiedy? To moje ulubione motto życiowe. Zachęcam wszystkie panie do udziału w zajęciach Magdy. Jej pasja, niebywała energia i łatwość nawiązywania kontaktu sprawia, że od razu czujemy się scalone z grupą. Wszystkie troski zostają za drzwiami, a my mamy wreszcie czas dla siebie :) Bezcenne!!!

Mariola Śniegocka
Manager w firmie Juice Plus

Wielki Mistrz - Magda

Na pytanie dlaczego tango i  zajęcia z Magdą? Odpowiedź jest prosta ale w punktach: dla ducha - rytmy tanga, dla ciała - fakt, że ja też mogę i że..." czasem wychodzi" :) a.... do tego Wielki Mistrz - Magda - bezcenne !

Ula

Takie zajęcia tangowe to doskonały trening dla ciała i duszy

Takie zajęcia tangowe to doskonały trening dla ciała i duszy. Najpierw proponowana jest rozgrzewka wszystkich części ciała, potem pomiędzy uśmiechniętymi twarzami uczymy się podstawowych kroków, na końcu powstaje choreografia. Samą prowadzącą, Magdę, cenimy chyba za jej serdeczność, cierpliwość i odwagę, bo udowodniła, że można (i trzeba) żyć z pasją, robiąc dobre rzeczy dla siebie i innych.

Kasia, Nauczycielka akademicka

Polecam na jesienne, zimowe wieczory jako coś energetyzującego

Zajęcia z Magdaleną to przede wszystkim koktajl z uśmiechu Magdaleny i energetycznej muzyki tanga... polecam na jesienne, zimowe wieczory jako coś energetyzującego, przenoszącego na słoneczne ulice Buenos Aires... polecam również na wiosenne i letnie wieczory jako dopełnienie budzącego się życia i słonecznego lata:)

Magda N.

Te zajęcia obudziły we mnie chęć bycia sobą

Te zajęcia obudziły we mnie chęć bycia sobą. Miła, przyjazna atmosfera, wsłuchanie się w swój organizm i znajdowanie swoich możliwości i granic, rozbudzenie namiętności i chęci ekspresji, bo każdy ruch jest dobry, każdy wysiłek nagradzany uśmiechem, każdy nawet najmniejszy postęp to powód by być z siebie dumną. A przede wszystkim uczysz nas jak być dla siebie dobrą, życzliwą, jak sobie dziękować i sobą się cieszyć. Do tego w gronie innych, sympatycznych i wrażliwych na ruch, roztańczonych Kobiet. Zajęcia, które wciągają jak narkotyk. Bardzo ich brak, gdy człowiek musi z nich zrezygnować.

Dorota Paszek, 53 lata
Bankowiec

Magda tak tańczy, że zazdrość bierze. Tango ją cieszy i jest to radość zaraźliwa.

Zajęcia są profesjonalnie przygotowane i prowadzone. Magda wybiera piękne tanga. Zaletą zajęć jest stopniowanie trudności, przemyślany układ taneczny, relaks, higiena psychiczna. Wiek uczestniczek nie ma znaczenia. Tango jest tańcem  "chodzonym", chodzić - jak wiadomo - można wolniej lub szybciej. Zajęcia zaczynają się w wolnym tempie. Tango ma wyraźny rytm, dzięki temu, że jest on zmienny, taniec jest interesujący. Podczas zajęć uczestniczki uczą się koordynacji ruchowej, harmonii ruchu, co powoduje zwiększenie świadomości własnego ciała, rozwija poczucie równowagi i stanowi "gimnastykę" mózgu, ponieważ ruch jest ustrukturyzowany. Magda tak tańczy, że zazdrość bierze. Tango ją cieszy i jest to radość zaraźliwa. Cieszy ją także uczenie tanga - cierpliwie pokazuje ruch i tłumaczy sposób jego wykonania, uwzględnia propozycje uczestniczek kursu. Wierzy, że każda z nas może nauczyć się układu i pod jej kierownictwem wiara ta okazuje się prawdą. Cykl zajęć zaczyna się od podstawowych kroków i z nich buduje się początek układu. Na ostatnich zajęciach cała grupa tańczy poznany układ. Tango może być drapieżne - dla osób energicznych lub melancholijne - dla tych spokojniejszych. I choć Patrick Swayze jako Johnny Castle w filmie "Dirty Dancing" mówił, że mambo - dla mnie to właśnie tango jest jak bicie serca. Zajęcia dają mi odpoczynek poprzez ruch przy muzyce, a jednocześnie stanowią wyzwanie. Dziewczyny spróbujcie - może okaże się, że lubicie tango, choć teraz sądzicie, że nie...

Czterdziestokilkulatka

To jedyne zajęcia, na które zawsze mam ochotę pójść

Tango solo dla kobiet to zajęcia wyjątkowe, tak jak nietuzinkowy jest ten taniec i osoba wprowadzająca nas w świat techniki tanga. Nowa, rewelacyjna formuła "solo" sprawiła,że mogę brać w nich udział, bez zamartwiania się o partnera;-) (zapewniam, że to nie jest taniec ze szczotką!) Magda jest pełna entuzjazmu, emanuje energią, którą zaraża, motywuje i sprawia ,że każde spotkanie wydaje się za krótkie...to jedyne zajęcia, na które zawsze mam ochotę pójść, są SUUUPER!!!

Małgosia
lekarz

Przemyślana i konsekwentna metodyka zajęć

Tango solo, którego uczy Magdalena Samolik wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych kobiet. Nie są zmuszone oglądać się już na partnera i mogą swobodnie w kobiecym gronie odkrywać zmysłowość tanga argentyńskiego. Przemyślana i konsekwentna metodyka zajęć pozwala nawet niewtajemniczonym, biegle opanować wszystkie figury oraz, co najważniejsze, nacieszyć się choreografią. Przetańczone wiele razy układy i opanowane zasady ruchu pozostają na długo w ciele. To wyróżnia ofertę Magdy na tle kursów przeładowanych taneczną techniką, z których po tygodniu nic się nie pamięta. Tutaj technika, muzyka i emocje są tak samo ważne, ich zrównoważenie daje najlepsze efekty - dziesiątki uśmiechniętych, dostrzegających swoje piękno i seksapil kobiet i par, które idą przez życie krokiem tanga argentyńskiego...Bezcenne.

Magdalena Woskowicz
Dziennikarka i nauczyciel Tańca Współczesnego

"Znajdź swój rytm"